Wprowadzenie

Początek XIX wieku. Do Gryfic dociera informacja o zbliżających się wojskach armii napoleońskiej. Miastem zarządza Landrat gryficki von Wrichen – urzędnik administrujący powiatem z ramienia władz pruskich. 8 listopada 1806 roku siedmiotysięczna armia Francuzów zajmuje miasto i okupuje je aż do 1808 roku.

 

Skarb Landrata

Zapada zmierzch i miasto stopniowo cichnie wraz z nim. Nikt jednak tej nocy nie myśli o spaniu. Mieszkańcy z niepokojem patrzą na południe i zachód. Gdzieś tam w oddali widać jasną łunę palonych ognisk. Choć wszystko dzieje się z dala od miasta, jasne światło przedzierające noc uświadamia jak wielkie jest obozowisko nadciągających wojsk armii napoleońskiej. Jutro będą już w mieście.

 

Trzy dni temu ze skarbca skradziono olbrzymią skrzynię pieniędzy i złota. Czy bliski sługa Landrata ma z tym coś wspólnego? Jako jedyny, prócz Landrata, znał  miejsce przechowywania kluczy do skarbca. W dodatku wraz ze skarbem przepadł bez wieści. 

Podobno nikt nie opuścił miasta od tygodnia. Skrzynia kosztowności wymagałaby użycia zaprzęgu dwóch koni, a te stoją w stajni. Pieniądze muszą być w mieście. Może złodziej ukrył je gdzieś w tajemnych zakamarkach gryfickich murów. Czy znajdą się śmiałkowie, którzy odszukają skarb?

 

Po wielu latach…

Nikomu do tej pory nie udało się odszukać zaginionego skarbu. Podobno nadal jest w Gryficach. Zdobądź niezbędne wskazówki i odkryj jako pierwszy bogactwo ukryte przed laty. Czy jesteś gotów na wielką przygodę? Podążaj tropem sługi Landrata podejrzanego o kradzież wielkiego skarbu – Skarbu Landrata.