[15 czerwca 2038 / 21:30]

Do miasta wkroczyły oddziały żołnierzy. Nie wiemy kim są. Przybyli po zapasy wody i jedzenia. Nie wiemy jak długo tu zostaną i co z nami będzie. Musimy uważać.

[16 czerwca 2039 / 8:00]

Miasto zostało zamknięte. Dookoła granicy zabudowań krążą drony bojowe. Nikt nie może opuścić tego miejsca. Jesteśmy zamknięci. Zapasy wody pitnej i jedzenia zabierają żołnierze.

[20 czerwca 2039 / 8:00]

Nie mamy już zapasów. Za kilka dni zabraknie nam wody pitnej. Jesteśmy otoczeni i bezradni. Powoli tracimy nadzieję.

[21 czerwca 2039 / 23:30]

Do domu wrócił ojciec. Jest godzina policyjna. Bardzo się martwiliśmy. Mówił, że powstaje mały ruch oporu. Nie wiem co to znaczy, ale nie wróży to niczego dobrego.

[22 czerwca 2039 / 10:14]

Wojsko niewiadomej bandery rozstawiło w mieście punkt dowodzenia. Centralny komputer zarządza pracą śmiercionośnych dronów pilnujących miasta. Musimy spróbować uciec. to jedyna droga, by przetrwać. Wszystkiego dowiedzieliśmy się od syna sąsiadów. Słyszał rozmowy dowódców podczas wieczornej eskapady po żywność.

[23 czerwca 2039 / 10:00]

Wiem już znacznie więcej. W mieście znajduje się centralny punkt dowodzenia maszynami. Jedyną drogą ratunku jest ucieczka przez okoliczne pola. Aby wydostać się z miasta musimy wyłączyć sterowanie robotami. Musimy odnaleźć punkt dowodzenia i zatrzymać maszyny. Bądźcie z nami. Jeśli się nam uda, uciekniemy i przetrwamy. Życzcie nam powodzenia i bądźcie pełni wiary.